I miejsce naszych studentów w XII Konkursie Prawa Kanonicznego na UKSW

W dniu 16 marca 2022 r. Wydział Prawa Kanonicznego UKSW wraz z działającym przy nim Kołem Naukowym Utriusque Iuris już po raz dwunasty zorganizował doroczny Konkurs Prawa Kanonicznego. Temat XII edycji brzmiał: „Małżeństwo kanoniczne: poszczególne przeszkody zrywające i wady zgody”. W finale Konkursu, który został przeprowadzony w formie zdalnej, wzięli udział przedstawiciele czterech ośrodków: KUL, UKSW, UPJP II oraz WT UAM. Studenci rywalizowali między sobą w klasyfikacji drużynowej i indywidualnej.

Miło nam poinformować o sukcesie naszej drużyny. Podobnie jak w poprzednim roku, również i w bieżącej edycji nasz Uniwersytet odniósł sukces. Nasi studenci: Anna Olejarz, Bartosz Migacz z IV roku WPK UPJP II i dk. Dominik Jemielita CM z WT UPJP II zwyciężyli w klasyfikacji drużynowej. Drugie miejsce przypadło Studentom z WPPKiA KUL, a trzecie WPK UKSW.

Jednocześnie dk. Dominik Jemielita CM odniósł sukces w klasyfikacji indywidualnej. Drugie i trzecie miejsce zdobyli przedstawiciele lubelskiej uczelni odpowiednio Pan Przemysław Białecki i Pani Weronika Wigda, którzy stoczyli zażartą walkę o zdobycie drugiego miejsca. Na czwartym miejscu sklasyfikowano Pana Bartosza Migacza z naszej uczelni.

Należy podkreślić wysoki poziom przygotowania wszystkich uczestników konkursowych zmagań. Zwycięzcom i zdobywcom miejsc na podium należą się serdeczne gratulacje wraz z życzeniami dalszych sukcesów. Organizatorom słowa uznania i życzenia, aby kolejna edycja zmagań pozwoliła wszystkim uczestnikom spotkać się w gościnnych progach UKSW

ks. dr Bartłomiej Pieron