I miejsce w XI Ogólnopolskim Konkursie Prawa Kanonicznego

W dniu 10 marca studenci reprezentujący nasz Wydział Prawa Kanonicznego - p. Tomasz Kisiel, kl. Adrian Redzynia i ks. Daniel Tomczak, wzięli udział w XI Ogólnopolskim Konkursie Prawa Kanonicznego. Opiekunem drużyny tradycyjnie był ks. dr Bartłomiej Pieron.

Konkurs organizowany przez Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego, w tym roku odbył się w nowej, zdalnej formie. Mimo tej innowacji, niezmienny pozostał przebieg konkursu, na który złożyły się trzy etapy: test, odpowiedź ustna i kazus.

Tegorocznym tematem zmagań uczestników konkursu było prawo karne, a konkretnie przestępstwa zastrzeżone Kongregacji Nauki Wiary. Zarówno przygotowanie eliminacji uczelnianych, jak i przygotowanie merytoryczne reprezentacji naszego Wydziału, zawdzięczamy o. prof. Piotrowi Skoniecznemu OP.

Z radością informujemy, że reprezentacja naszego Wydziału zdobyła I miejsce w klasyfikacji drużynowej. II miejsce zajęła drużyna Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, a III miejsce przedstawiciele Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Na tym jednak nie koniec sukcesów - po przeprowadzeniu trzech etapów konkursu okazało się, że reprezentanci naszego Wydziału zajęli ex aequo I miejsce w klasyfikacji indywidualnej. W związku z tym, musiała zostać przeprowadzona dogrywka w formie odpowiedzi pisemnych na zadane pytania. W jej wyniku podium klasyfikacji indywidualnej konkursu, zdominowane przez studentów UPJPII, prezentuje się w sposób następujący:

I miejsce - ks. Daniel Tomczak

II miejsce - p. Tomasz Kisiel