XIV Ogólnopolski Konkursu Prawa Kanonicznego

15.04.2024

Dnia 10 kwietnia 2024 r. Koło Naukowe Utriusque Iuris działające przy Wydziale Prawa Kanonicznego Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie zorganizowało kolejną, czternastą już edycję Ogólnopolskiego Konkursu Prawa Kanonicznego. W bieżącym roku przedmiotem zmagań konkursowych była część KPK poświęcona Najświętszej Eucharystii (kan. 897-958). Celem konkursu jest pogłębianie wiedzy z zakresu prawa i prawa kanonicznego, rozwijanie umiejętności rozwiązywania problemów prawnych oraz szerzenie świadomości prawnej, jak również integrację środowisk akademickich.

W Tegorocznej edycji ponownie wzięli udział nasi Studenci. WPK UPJPII reprezentowali:
Rafał Szwarc (IV rok),
s. Paulina Zemlańska (II rok),
Dawid Barglik ( I rok).

Nasza Drużyna zmierzyła się z przedstawicielami Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz Uniwersytetu Warmińsko–Mazurskiego w Olsztynie (alumni WSD Ełk).
Miło nam przekazać, że WPK UPJPII zajął III miejsce w klasyfikacji generalnej drużynowej.
Pierwsze miejsce przypadło drużynie z Lublina, drugie zaś zajęli studenci reprezentujący WSD w Ełku. Indywidualnie najlepszym w rywalizacji okazał się ks. Mateusz Wójcik z KUL.
Naszym Studentom, wszystkim zwycięzcom i uczestnikom serdecznie gratulujemy odniesionych osiągnięć. Na ręce Organizatorów: Władz Wydziału Prawa Kanonicznego UKSW, Koła Naukowego Utriusque Iuris z opiekunem Ks. Prof. Arkadiuszem Domaszkiem i Panią Prezes Wiktorią Szumską składamy serdecznie podziękowania za organizację Konkursu i bardzo gościnne przyjęcie w murach swej Uczelni.

Ks. Bartłomiej Pieron

Ogólnopolski Konkurs Prawa Kanonicznego 2024