Zmarł ks. Andrzej Sosnowski CR, wieloletni prodziekan WPK UPJPII 17 XI 2023

o_andrzej_sosnowski-500.jpg

Wspólnota Akademicka Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie z głębokim żalem przyjęła wiadomość o śmierci ks. Andrzeja Sosnowskiego CR, wieloletniego prodziekana Wydziału Prawa Kanonicznego UPJPII, absolwenta Wydziału Prawa Kanonicznego Papieskiego Uniwersytetu Gregoriańskiego w Rzymie, sędziego Sądu Metropolitalnego w Krakowie, prawnika Prowincji Polskiej Zgromadzenia Zmartwychwstania Pana Naszego Jezusa Chrystusa.

Ks. Andrzej Sosnowski był bardzo serdeczny dla studentów oraz współpracowników Wydziału Prawa Kanonicznego. Zawsze uśmiechnięty, spokojny, serdeczny, optymistycznie nastawiony do życia, otwarty na argumenty, epatujący radością swojego powołania zakonnego – wspominają śp. ks. Sosnowskiego pracownicy UPJPII.

Ks. Andrzej Sosnowski urodził się w Bukowej w 1974 roku. Wstąpił do Zgromadzenia Zmartwychwstania Pana Naszego Jezusa Chrystusa (CR), święcenia zakonne przyjął w roku 2000, był doktorem prawa kanonicznego. Odszedł do Domu Ojca w Rzymie, po kilku latach walki z długą i wyczerpującą chorobą, którą znosił z niezwykłą cierpliwością i spokojem. Zmarł w wieku 49 lat.

Niech Zmartwychwstały Pan powita Go u bram Nieba.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w środę 29 listopada 2023 r. w parafii i sanktuarium Matki Boskiej Bolesnej w Sulisławicach. Msza św. będzie celebrowana o godz. 13:00. Poprzedzi ją modlitwa różańcowa o godz. 12:30.

Księża biorący udział w uroczystości pogrzebowej proszeni są o zabranie z sobą alb i stuł.

Chętni do uczestnictwa w pożegnaniu śp. ks. Andrzeja Sosnowskiego CR pracownicy i studenci UPJPII proszeni są o zgłaszanie się do p. Krzysztofa Mleczko (krzysztof.mleczko@upjp2.edu.pl) do niedzieli 26 listopada br., do godz. 12:00 (uczelnia organizuje przejazd grupowy).