Aktualności
Jesteś prawnikiem? Bądź też prawnikiem kanonicznym!
-
w kancelarii prawnej,
-
sądzie kościelnym (I i II instancji)
-
oraz w kurii diecezjalnej.
Studia trwają pięć lat, jednak absolwenci prawa (świeckiego) i teologii mogą je ukończyć w trzy lata, uczęszczając na zajęcia w tzw. „trybie skróconym”. Z naszej praktyki wynika, że istnieje możliwość łączenia obowiązków zawodowych ze studiami z prawa kanonicznego. Najlepszym przykładem są nasi absolwenci i studenci, którzy studiują równolegle inny kierunek lub są w trakcie odbywania aplikacji prawniczej, pracują w organach administracji państwowej i rządowej, sądownictwie, prokuraturze czy kancelariach prawnych.
Studencko-Doktoranckie Koło Naukowe „Societas Iuris Canonici” organizuje cykliczne spotkania z pracownikami naukowymi, współpracuje z innymi kołami naukowymi w obszarze dyscypliny prawo kanoniczne i nauki prawne oraz organizuje konferencje naukowe. Coroczną tradycją Wydziału jest wyjazd naukowy studentów do Rzymu, w celu uzyskania praktycznej wiedzy na temat funkcjonowania wybranych instytucji kościelnych (trybunałów apostolskich, dykasterii Kurii Rzymskiej) oraz uniwersytetów kościelnych, na których wykłada się prawo kanoniczne.
Pracownicy Wydziału łączą zaangażowanie w nauczanie z pełną sukcesów aktywnością naukową, biorą udział i kierują grantami naukowymi, uczestniczą w krajowych i międzynarodowych konferencjach naukowych z zakresu prawa kanonicznego. Są praktykami, znawcami prawa kanonicznego cenionymi zarówno w kraju, jak i zagranicą. Na wysoki poziom kształcenia na Wydziale Prawa Kanonicznego UPJPII wskazują wyniki naszych studentów.
-
do pracy dydaktycznej,
-
prowadzenia badań naukowych,
-
pracy jako sędzia,
-
obrońca węzła,
-
promotor sprawiedliwości,
-
notariusz,
-
adwokat kościelny.
Studia są doskonałą okazją do zgłębienia czy poszerzenia wiedzy prawno-kanonicznej i zwiększenia szansy na zatrudnienie na uczelni, kurii, w organach administracji państwowej i rządowej, sądownictwie (świeckim i kościelnym), prokuraturze czy kancelarii prawnej.